ASTM A778: Kaynaklı ve ısıl işlemsiz (tavsız) paslanmaz çelik borular

ASTM A554: Kaynaklı konstrüksiyonda kullanılan paslanmaz çelik borular. Bu borulara dekoratif amaçlı kullanıma sahip olmaları nedeni ile “Ornamental Borular“ tanımı da yapılmıştır. Esas itibarı ile HF kaynaklı düşük maliyetli borular olup, proseslerdeki kullanım için kesinlikle önerilmemektedir.

ASTM A358: EFW (elektrikli füzyon kaynağı) ile üretilmiş paslanmaz çelik borular. Bu boruların imalatı esnasında her boru radyografi testinden geçmektedir. (X-Ray Kontrolü). Bu kaynakta rulo sacın her iki kenarı elektrik direnci sayesinde ısıtılarak erime noktasına getirilir ve herhangi bir baskı uygulanmaksızın kaynak dolgu maddesi yardımı ile kaynak işlemi tamamlanır.

ASTM A312: Dikişli (kaynaklı) veya dikişsiz (çekme) ısıl işlem görmüş, genel kullanım amaçlı paslanmaz çelik borular

ASTM A249: Kaynaklı ısıl işlem görmüş eşanjör imalatında kullanılmak üzere imal edilmiş paslanmaz çelik borular

ASTM A270: Dikişli (kaynaklı) veya dikişsiz (çekme) ısıl işlem görmüş sanitary (gıda - kozmetik - özel üretim ilaç) uygulamalarda kullanılmak üzere imal edilmiş paslanmaz çelik borular

ASTM A269: Dikişli (kaynaklı) veya dikişsiz (çekme) ısıl işlem görmüş genel kullanım amaçlı tubingler. (genellikle enstrümantasyon uygulamalarında kullanılmaktadır)

ASTM A213: Dikişsiz (çekme) ısıl işlem görmüş boyler, eşanjör (ısı değiştirici), super ısıtıcı imalatlarında kullanılan tubinglerdir

EN10296-5: Dikişsiz (çekme) ısıl işlem görmüş Avrupa normunda genel kullanım ve basınç amaçlı paslanmaz çelik borular

EN10219-2: Kaynaklı, soğuk şekil verilmiş kutu profil üretim standardıdır.

ASTM A790: Dikişli veya dikişsiz ferritik / ostenitik yapıdaki (dubleks özellikli) paslanmaz çelik boruların standardıdır.

ASTM A789: Dikişli veya dikişsiz ferritik / ostenitik yapıdaki (dubleks özellikli) paslanmaz çelik tubinglerin tüpler standardıdır.

EN 10217-7: Kaynaklı basınçlı ve genel kullanım amaçlı paslanmaz çelik borular

EN 10357: Kaynaklı gıda ve kimya (kozmetik) sanayinde kullanılan paslanmaz çelik borular

DIN 11850: Kaynaklı gıda ve kimya (kozmetik) sanayinde kullanılan paslanmaz çelik borular (Alman versiyonu)

EN 10296-2: Kaynaklı (metod zorunluluğu olmayan) genel kullanım amaçlı paslanmaz çelik borular. Bu tip borular genellikle daha düşük maliyetli üretim açısından HF kaynaklı olarak imal edilmektedir.