Alman Standardizasyon Enstitüsü DIN ('Deutsches Institut für Normung'), Almanya'da ve dünya genelinde standardizasyon için oluşturulmuş bağımsız bir platformdur. Endüstri, araştırma ve topluma bir bütün olarak ortak olan DIN, yenilikçi çözümlerin pazarlanabilirliğini standartlaştırma yoluyla desteklemede önemli bir rol oynamaktadır - iş ve toplumun dijitalleşmesi veya araştırma projeleri bağlamında dijitalleştirme konularında. Endüstri, araştırma, tüketicinin korunması ve kamu sektöründen 34.500'den fazla uzman, DIN tarafından yönetilen standardizasyon projeleri için uzmanlıklarını getirmektedir. Bu çabaların sonuçları, piyasaya yönelik standartlar ve küresel ticareti teşvik eden, rasyonalizasyonu, kalite güvencesini ve çevre korumayı teşvik etmenin yanı sıra güvenlik ve iletişimi geliştiren spesifikasyonlardır. DIN organizasyonu 1917'de kurulmuş ve 2017 yılında 100. yılını kutlamıştır.

DIN Spesifikasyonu veya DIN SPEC, aynı zamanda ürünler, hizmetler ve / veya işlemler için gereksinimleri belirten bir dokümandır. Bununla birlikte, standartların aksine, DIN SPEC'ler tam bir fikir birliği ve tüm paydaşların katılımını gerektirmemektedir. Atölye adı verilen geçici kurumlarda hazırlanırlar. DIN SPEC'ler, pazardaki yenilikçi çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak ve yaymak için güvenilir bir stratejik araçtır.

DIN 11851 Bağlantı Elemanları. Almanya'da ve Avrupa'da birçok hijyenik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. DIN 11851'e göre üretilen bu ölçü hem metrik hem de diğer ölçülerde mevcuttur ve DIN 11850 boru da 10 mm ila 305 mm arasındadır.